Čo je to „bavlnený“ Fine art papier ? 

Printy na bavlnenom papieri (Museum Natural Rag 260gm) je kategória kde nájdeš väčšinu naších dizajnov. Osobne si  myslíme, že práve toto médium je to pravé orechové. Fine art bavlnený papier je upravený najmodernejšou technológiou povrchovej úpravy. Bez použitia chlóru, kyselín alebo optických rozjasňovačov.  Vďaka tomu je jeho vzhľad úplne jedinečný. Papier, ktorý používame je zo 100% bavlny.  Printy na bavlnenom papieri predstavujú aj možnosť ako dlhodobo uchovať hodnotu výtlačku / printu. Vďaka použitiu výnimočných základných surovín bude tento papier verne reprodukovať farby, tóny a detaily a zabezpečí ich stálosť po dlhé roky. Už na prvý pohľad si zamiluješ jeho štruktúru, hladký a jasný povrch. Aby sa zaručila optimálna kvalita, umelecké papiere skladujeme a spracovávame v prostredí s relatívnou vlhkosťou 30 – 70% a pri teplotách od 15 do 30°C. Papier je po tlači okamžite zarámovaný alebo zabalený. Predchádzame tak prípadným poškodeniam pred dodaním. Po obdržaní ho odporúčame priamo zavesiť na stenu. Pri rozbaľovaní a umiestňovaní treba dať pozor a zabrániť odtláčaniu prstov na pohľadovej strane. Ak sa rozhodneš siahnuť po zarámovanej verzii, tak sa ti do rúk dostane kvalitný výrobok.

 

Ako vyzerá umelecké plátno ?

Printy na umeleckom plátne je kategória, ktorú zvykneme plniť najmä väčšími formátmi a extra limitovanými kúskami. V priestore pôsobí veľmi atraktívne a sviežo. Používame len jemné plátno s obsahom bavlny a vlastnosťami kvalitného maliarskeho plátna pre reprodukcie obrazov. Všetky printy sú tlačené na veľkoformátových tlačiarňach a natiahnuté na vnútorný „blind“ / neviditeľný / drevený rám. Drevo na výrobu tohto rámu pochádza z obnoviteľných zdrojov a my sme radi, že tým pomáhame prírode. Vysokokvalitná extra pružná textília s polyesterovou povrchovou úpravou a bielym matným povrchom, takmer dokonale imituje maliarske plátno. Farbám, ktoré pri tlači používame zaručuje ich dlhovekosť odolnosť voči UV žiareniu. Tým pádom, samotný dizajn na plátne nevybledne ani po rokoch. Na zadnej strane je osadený jednoduchý závesný systém. Tvojou úlohou je už iba vybrať ten správny spot a oživiť tak akýkoľvek interiér. Print na plátne je zároveň aj vynikajúcim a plnohodnotným darčekom pre každú príležitosť.

 

Aké sú to “ zarámované printy “ ? 

Zarámované printy predstavujú jedinečný dizajn, ktorý na tvojej  stene nemôže chýbať.  Od nášho vzniku bolo hlavnou filozofiou projektu Artspot, priblížiť originálne slovenské dizajny čo najväčšiemu publiku.  Každý z nás si už určite v minulosti položil túto otázku: Čím pekným, hodnotným a originálnym zároveň by som mohol potešiť seba alebo svojich blízkych?  Po rovankej otázke sme sa aj my popri zostavovaní produktov do predaja rozhodli vytvoriť kategóriu „ zarámované printy “. Na našom e-shope sa tak dajú objednať niektoré z našich dizajnov už osadené v ráme a pripravené tak priamo na inštaláciu. Rám je vyrobený z hliníku a povrchovo upravený je bielou práškovou farbou s matným efektom. Jeho vonkajšie rozmery sú 50x40cm a vnútorné (teda print) 40x30cm. Rám obsahuje papierovú paspartu. Naše printy rámujeme zásadne bez plexi alebo skla. Podľa nášho názoru by výrazne znižovalo vizuálny zážitok z farieb, avšak je pribalené ako súčasť rámu.  Rám je obstaraný dvoma zavesnými háčikmy pre pohodlnú inštaláciu. Produkty obsahujú samotný rám a print na bavlnenom kvalitnom papieri. Tento papier vyrobený zo 100% bavlny zaručí tvojmu printu dlhú životnosť a ochráni farby voči vyblednutiu. Bavlnený papier, ktorý používame je vyrobený bez použitia chlóru, kyselín alebo optických rozjasňovačov. Už na prvý pohľad si zamiluješ na dotyk jeho jemný a hladký povrch. Zarámované printy sú zároveň aj vynikajúcim interiérovým doplnkom kdekoľvek je na to voľný spot.

 

Čo to znamená limitovaná edícia ?

Limitovanú edíciu (momentálne venovanú športovcom) nájdeš v našej ponuke v rozmere 80x60cm tlačenú na umeleckom plátne. Všetky printy sú tlačené na kvalitnej veľkoformátovej tlačiarni, atramentmi ktoré majú dlhú životnosť vďaka svojim vlastnostiam. Každý print v tomto vydaní je označený na svojej zadnej strane. Číslo v poradí v akom bol vytlačený spolu s ostatnými informáciami o danom diele. Vytvorí sa vždy iba garantovaný limitovaný počet kusov. Po dokončení vydania bude toto dielo putovať navždy do umeleckého dôchodku. 

 

Ako zistím stav svojej objednávky ?

Je to pomerne jednoduché. Ak si nám odoslal objednávku, obratom budeš formou e-mailu informovaný o jej spracovaní. Ak by si e-mail nenašiel, nezabudni skontrolovať aj priečinok SPAM. V prípade akýchkoľvek otázok neváhaj a napíš nám na email info@artspot.sk

 

Dobrou správou je, že si môžeš svoj printy vyzdvihnúť osobne na našom odbernom mieste v predajni FOTOPOINT-u každý pracovný deň v čase od 10:00 do 17:00. FOTOPOINT nájdeš na adrese Svätopluková 49, 82108 Bratislava.

Pri doručení kuriérom na tebou zadanú adresu spravidla odosielame (len uhradené) objednávky do troch pracovných dní.

 

Aké sú možnosti platby?

Najjednoduchšou možnosťou je platbu vykonať cez platobnú bránu ( STRIPE ) pomocou platobnej karty.

Druhou možnosťou je vklad priamo na náš bankový účet. Print je možné si osobne vyzdvihnúť (alebo odoslať na doručenie kuriérom) až po pripísaní platby na náš bankový účet.